Dziękujemy naszym patronom i patronkom

29/04/2020

W Marcu umożliwiliśmy pozostanie naszym patronem na patronite.pl/emic. Bardzo się cieszymy, że już 35 przyjaciół i przyjaciółek fundacji postanowiło wesprzeć nasz Klub Sąsiedzki.

 

Bardzo dziękujemy każdemu z Was:

Lukaszowi Bart, Ninie Rapo, Ekaterinie Lemonjava, Anastasii Pugachova, Dominice Dubownik, Jakub Broniszewskiemu, Przemkowi Wyciechowskiemu, Łukaszowi Lewandowskiemu, Pawłowi Gaweł, Marcinowi Ziajkowskiemu, Lidii Barakat, Natalii Przytarskiej, Rafałowi Baczyńskiemu-Sielaczek, Natalii Konwerskiej, Annie Kamińskiej, Joannie Nowak, Radosławowi Wyciechowskiemu, Tomaszowi Gus, Lechowi Nienartowiczowi, Wiesławowi Piekarskiemu, Marii Niemyjskiej, Renacie Lesner-Szwarc, Bartoszowi Rief, Dorocie Kaczorowskiej, Magdzie Hamerze, Agnieszce Łuczywek-Warszewskiej, Krystianowi Kosmatce, Karolinie Kochlewskiej, Sylwii Antonowicz, Michałowi Tragarzowi, Sylwii Żulewskiej, Krystynie Gus, Joannie Gus, Cezaremu Żulewskiemu

Co nas skłoniło do dołączenia do grona autorów na Patronite?

W Toruniu na ul. Klonowica tworzymy nowe miejsce spotkań – Klub Sąsiedzki. To będzie wyjątkowa przestrzeń, w której dzieci i osoby dorosłe będą mogły realizować swoje pasje, angażować się w pomoc na rzecz innych, wspólnie spędzić czas, korzystać z warsztatów i kursów rozwijających umiejętności oraz z bezpłatnej pomocy w nauce.

W ofercie klubów sąsiedzkich zorganizujemy zajęcia dla dzieci, rodziców i seniorów. W ich murach odbywać się będą wydarzenia integracyjne i kulturalne, prowadzona będzie również pomoc prawna oraz utworzona zostanie świetlica dla dzieci i młodzieży. W klubach sąsiedzkich działać będą lokalni animatorzy oraz wspierający ich wolontariusze.Klub (a w zasadzie kluby, ponieważ kolejny otworzymy w Bydgoszczy) realizujemy w ramach dofinansowania projektu pn. Masz Prawo Wiedzieć! Plus z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Dofinansowanie nie wystarcza na zapewnienie wszystkich potrzeb związanych z otwarciem i utrzymaniem klubów.

Dlaczego potrzebujemy Twojego patronatu?

Twoje cykliczne wsparcie umożliwi nam utrzymanie projektu z wkładem własnym utrzymanym na odpowiednim poziomie (15% kosztów), a co najważniejsze na rozwój naszej oferty. Kluby to również miejsce, w których Ty sam będziesz mógł się zaangażować jako animator, wolontariusz, trener, kucharz…i cokolwiek jeszcze możemy wspólnie wymyślić.

Więcej na temat tej inicjatywy znajdziesz:

https://emic.com.pl/aktualnosci/fundacja-emic-na-patronite/

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.