"Gość w dom..." - pierwsza pomoc dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

07/12/2021

Jako Fundacja Emic na co dzień wspieramy cudzoziemców i cudzoziemki w stawianiu pierwszych kroków i osiąganiu samodzielności w Polsce.
Od 24.02 wszystkie oczy są zwrócone w kierunku naszych znajomych, sąsiadów, przyjaciół z Ukrainy, uciekających przed wojną, szukających w Polsce schronienia dla siebie i bliskich.

Będziemy udzielać pomocy humanitarnej, prawnej, psychologicznej i wszelkiego potrzebnego wsparcia. Będziemy też wspierać w poszukiwaniu mieszkań i pracy. Kontynuujemy również działania na rzecz uchodźców z Afganistanu z ośrodka Grupie k. Grudziądza.

Co teraz

Aby stanąć na nogi, uchodźcy potrzebują wsparcia w poszukiwaniu mieszkań i pracy. Fundacja Emic kontynuuje również zbiórkę finansową.
Dołącz do naszej akcji #goscwdom już dziś. Data jest symboliczna. Działania rozpoczynamy już teraz Powstanie też zamknięta grupa dla wszystkich osób, które wezmą udział w kampanii - w celu szybkiej i wygodnej komunikacji.
Szukamy mieszkań i pracy w wybranych lokalizacjach: Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk.

Masz mieszkanie na wynajem lub możesz zaoferować pracę?

Wypełnij formularz! Skontaktujemy się z Tobą
https://forms.office.com/r/8KjyUGEEQX

Szczegóły akcji:

  • Mieszkanie

Poszukujemy mieszkań we wskazanych miastach lub ich najbliższej okolicy, w lokalizacjach przystępnych cenowo. Mieszkania muszą być gotowe do zamieszkania (nie wymagające remontu), najlepiej z podstawowym wyposażeniem. Jeśli możesz wynająć / udostępnić swoje mieszkanie lub dom nieco poniżej stawek rynkowych – wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Mieszkania będą wynajmowane i opłacane bezpośrednio przez uchodźców. Moment po otrzymaniu decyzji o przyznaniu statusu uchodźcy jest bardzo trudny: trzeba się wyprowadzić z ośrodka dla cudzoziemców – wynająć mieszkanie i zapłacić kaucję, nie mając jeszcze pracy i pieniędzy w ramach Indywidualnego Programu Integracji (pieniądze wypłacane są z kilkumiesięcznym opóźnieniem).

  • Praca

Osoby z ośrodka w Grupie to w większości osoby ze średnim i wyższym wykształceniem, byli pracownicy wojska, administracji publicznej, banków i firm. Poszukujemy wszelkich ofert pracy, nie tylko w wyuczonych zawodach. Dzięki szybkiemu podjęciu pracy możliwe będzie opłacenie czynszu i stawianie pierwszych kroków w Polsce. Jeśli masz ofertę pracy lub możesz pomóc w jej poszukiwaniu – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

  • Wsparcie finansowe

Możesz wesprzeć uchodźców finansowo wpłacając pieniądze na konto Fundacji Emic. Zebrane środki przeznaczymy głównie na bezpośrednie wsparcie finansowe w wynajmie mieszkań, opłacenie kaucji i bony na zakup podstawowych produktów w trakcie oczekiwania na pieniądze wypłacane w ramach Indywidualnego Programu Integracji oraz możliwość podjęcia pracy.

Dane do przelewu:
Fundacja Emic
Nr konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972
Tytułem: Gość w dom.

  • Wolontariat

Możesz wesprzeć uchodźców w inny sposób, np. zaangażować się w wolontariat wspierający uchodźców w stawianiu pierwszych kroków i osiąganiu samodzielności w Polsce? Jeśli dysponujesz czasem i posługujesz się j. angielskim w stopniu komunikatywnym – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Organizatorem akcji jest Fundacja Emic, we współpracy z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

Akcja organizowana jest w ramach projektu pt. "Gość w dom"

„Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”.

Dodatkowych informacji udziela Przemysław Wyciechowski z Fundacji Emic: tel. 798 704 908, przemyslaw.wyciechowski@emic.com.pl

Active citizens fund4x1

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foreign transfers:

DOLAR:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 86 1020 5011 0000 9302 0384 4362

EURO:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 81 1020 5011 0000 9502 0384 4354

PL:  BIC SWIFT  BPKOPLPW 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.