Kampania Nauka Dla Zucha

17/11/2020

Chcemy Wam przedstawić grupę młodych ludzi, którzy jakiś czas temu zamieszkali w Polsce. Może to nie jest oczywiste, ale każde dziecko lub nastolatek w wieku szkolnym, automatycznie rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą, przygodę która bywa trudna - jesteś nowy, nie mówisz w języku, w którym porozumiewa się reszta szkoły i realizujesz podstawę programową identyczną jak dzieci z Polski. Fajnie, jak trzy miesiące po przeprowadzce potrafisz zrobić zakupy w sklepie, ale uczyć się o Panu Tadeuszu czy poznawać tajniki algebry? To już nie jest takie proste.

I wtedy można zapukać do nas! W Fundacji Emic wspieramy migrantów w osiąganiu samodzielności w Polsce. Można u nas porozmawiać z konsultantem, który wie, jak wypełniać dokumenty urzędowe, z prawnikiem, który pomoże w każdej trudnej sytuacji lub z psychologiem, który pomaga w adaptacji w nowej sytuacji życiowej. W Fundacji poświęcamy czas dzieciom i młodzieży: oferujemy czas na zabawę i naukę w Klubach Sąsiedzkich oraz udzielamy korepetycji przedmiotowych. Możemy udzielać profesjonalnego wsparcia, tylko dzięki takim osobom ja Ty.

Poznaj kilka osób, które chodzą do nas na korepetycje i wesprzyj naukę jednego z nich.

1) Vira jest energiczną, posiadającą dużo zainteresowań 4-letnią dziewczynką. Przychodzi do Fundacji z mamą na prowadzone przez Justynę warsztaty plastyczne i zajęcia dla dzieci. Vira wycina, koloruje, maluje, a przy tym uczy się języka polskiego i komunikacji z innymi dziećmi. Zajęcia w Fundacji dają Virze możliwość poznawania rówieśników, nabierania odwagi w kontakcie z innymi oraz rozwijają jej niezwykle umiejętności plastyczne. Od września zaczęła przygodę z przedszkolem – mama Viry i opiekunki są zachwycone jak szybko dziewczynka się zaadaptowała i jaka jest otwarta na nowe zajęcia i inne dzieci. 

2) Ania pochodzi z Ukrainy. Od trzech lat mieszka z rodzicami w Polsce. Jest 16-letnią pasjonatką zwierząt i przyrody. Chodzi do szkoły rolniczej, żeby móc pracować w wymarzonym zawodzie. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie Ani i jej rodziców w wykształcenie. Ucząc się w rodzinnym kraju niemieckiego i angielskiego, chciała kontynuować naukę również w Polsce. Zajęcia w szkole jej nie wystarczały, postanowiła poszukać możliwości indywidualnych spotkań. I dzięki temu mieliśmy przyjemność zaprosić Anie i jej rodziców do naszej Fundacji.  Znaleźliśmy nauczyciela i umówiliśmy korepetycje.  Ania jest niesamowicie zaangażowana i stawia przed sobą cele. Z poziomu A1 jest na dobrej drodze do osiągnięcia B1. A to dopiero początek.

3) Yuliia to nastolatka mieszkająca w Polsce od pięciu lat. Matematyka to nauka, która sprawiała jej największe trudności w szkole – najpierw na Ukrainie, później w Polsce, gdzie mierzy się z nią w obcym języku. Jej mama zareagowała natychmiast – najpierw płaciła za dodatkowe lekcje w szkole, które przestały być prowadzone z uwagi na pandemię . Wiedziała gdzie szukać dalej. Nauczyciel z naszej Fundacji dostrzegł zaległości z lat poprzednich i wspólnie z Yuliia ustalili plan nauczania. Efekty są zdumiewające, głównie dzięki pracy i skupieniu Yulli na rezultatach. Yuliia, kiedyś z ocenami dostatecznymi, jest teraz piątkową uczennicą.

4) Danyyil to siedmioletni fan piłki nożnej. Przyjechał wraz z rodzicami do Polski jako 2-latek. Rodzice wspierają chłopca w rozwijaniu jego pasji, jednocześnie od samego początku wiedzieli że priorytetem jest nauka j. polskiego. Są świadomi, że kontakt z rówieśnikami to niezbędny element jego rozwoju, a kluczem do tego jest brak bariery językowej. Od kilku miesięcy chłopiec korzysta z lekcji języka polskiego w Fundacji Emic. Jest zdeterminowany do nauki, ponieważ każdego tygodnia realnie odczuwa, jak dużym ułatwieniem jest swobodna rozmowa z rówieśnikami, co również ma przełożenie na większą radość z trenowania piłki nożnej.

Po co organizujemy zbiórkę?

Każde dziecko, które do nas przychodzi to nowa historia. Pracują z nami bardzo doświadczeni nauczyciele, specjaliści w nauczaniu j. polskiego, matematyki czy chemii. Zależy nam na tym, by móc odpowiedzieć profesjonalnym wsparciem na potrzeby każdego dziecka lub nastolatka, który do nas przychodzi. Środki, którymi dysponujemy na korepetycje i zajęcia wyrównawcze są ograniczone – możemy wesprzeć tylko pilne potrzeby. Dzięki zbiórce uda nam się wesprzeć większą liczbę dzieci i młodzieży.

Co zrobimy z Twoją wpłatą?

Zebrane środki przeznaczymy na wynagrodzenia kadry pedagogicznej, która prowadzi korepetycje i zajęcia wyrównawcze. To dzięki ich pracy wychowujemy przyszłych lekarzy, astronomów, hydraulików czy leśników.  Przyda się każdy grosz!

Link do zbiórki: https://bit.ly/DlaZucha

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foreign transfers:

DOLAR:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 86 1020 5011 0000 9302 0384 4362

EURO:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 81 1020 5011 0000 9502 0384 4354

PL:  BIC SWIFT  BPKOPLPW 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.