Sprawozdanie ze zbiórki

19/11/2021

Drodzy przyjaciele i przyjaciółki Fundacji Emic,

minęły ponad dwa miesiące od ogłoszonej przez nas 25 sierpnia Zbiórki dla osób ewakuowanych z Afganistanu. Do akcji przyłączyło się Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz oraz Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.

Magazyn w ciągu tygodnia zapełnił się darowiznami rzeczowymi, otrzymaliśmy również wpłaty finansowe. Będąc wdzięczni za okazane zaufanie, dzielimy się z Wami tym co udało nam się zrobić w okresie 25 sierpnia – 31 października 2021 roku. Pragniemy poinformować, ze do ośrodka cały czas przyjeżdżają nowi mieszkańcy i mieszkanki (w tym osoby, którym udało się złożyć wniosek o ochronę międzynarodową na granicy polsko – białoruskiej), dlatego prosimy o dalsze wsparcie naszych działań!

 1. Darowizny rzeczowe zbierane w biurach fundacji w Toruniu i w Bydgoszczy
 • wszystkie ubrania, buty, artykuły dziecięce (zabawki, artykuły dla niemowląt), artykuły kuchenne (garnki, kubki), artykuły szkolne – posortowane zostały pod względem dalszej przydatności. Co to oznacza? Zdarzały się niestety ubrania nie nadające się do przekazania, zniszczone, brudne, niezgodne z listą potrzeb, którą udostępniliśmy w wydarzeniu. Oprócz tego europejski styl ubioru znacząco różni się od blisko wschodniego. Znacznie bardziej popularne są kolory stonowane, klasyczne, luźne kroje, buty na niskim lub bez obcasa. Do tej pory korzystamy z ubrań, które są potrzebne mieszkańcom i mieszkankom ośrodka. Część ubrań, które nie znajdują właścicieli wysyłana jest w ramach projektu Ubrania do oddania https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/1034. Środki finansowe z tej zbiórki przekazane zostaną na sfinansowanie niezbędnej pomocy osobom z przyznaną ochroną międzynarodową
 • po zebraniu potrzeb od mieszkańców i mieszkanek ośrodka metodą „od drzwi do drzwi”, przygotowane zostały zestawy paczek z ubraniami dla rodzin zamieszkujących poszczególne pokoje. Paczki dla konkretnych pokoi przygotowujemy na bieżąco.
 • środki higieny osobistej rozdysponowano bezpośrednio wszystkim osobom mieszkającym w ośrodku w Grupie (1 transport z Torunia).
 • pod koniec września, część ubrań zimowych i jesiennych (ponad 107 kilogramów) wysłana została do warszawskich aktywistów i aktywistek. Paczki zostały przetransportowane do woj. podlaskiego, następnie przekazane do jednego z Ośrodków Strzeżonych.
 • słoiczki z żywnością i kaszki dla dzieci, które nie cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców i mieszkanek ośrodka przekazane zostały instytucjom które zajmują się opieką nad dziećmi i rodzicami w Toruniu, Włocławku i Tucholi.
 1. Darowizny finansowe przekazane na konto fundacji:
 • sfinansowanych zostało 22 godzin dyżurów prawnika w ośrodku w Grupie
 • zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły podstawowej oraz z prawnikiem. Spotkanie tłumaczono na język paszto.
 • zakupiliśmy bieliznę oraz artykuły higieniczne dla osób mieszkających w ośrodku (pęsety, obcinaczki i nożyczki do paznokci, grzebienie i szczotki do włosów itp), na kwotę ok. 620,00 zł
 • wspieraliśmy rodziców i dzieci w zapisach do szkoły średniej w Grudziądzu
 • zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci i spotkanie dla kobiet, kupując niezbędne akcesoria (np. torby do malowania)
 • opłaciliśmy tłumaczenia dokumentów dla jednego z mieszkańców ośrodka
 • zorganizowaliśmy konsultacje psychologiczne dla 2 mieszkanek ośrodka (konsultacje przejęło Polskie Forum Migracyjne) oraz prowadziliśmy konsultację z psycholożką fundacyjną dla jednej z pań.
 • jesteśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami i mieszkankami ośrodka, wspierając ich w: zakupie biletów miesięcznych, kontaktach z lekarzami, kontaktach z administracją ośrodka, kontaktach z instytucjami publicznymi
 • współpracujemy z administracją ośrodka oraz aktywistami i aktywistkami przeprowadzającymi zbiórki dla osób mieszkających w ośrodku.
 • łącznie do końca października otrzymaliśmy od Was 8 237,99 zł.

Dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foreign transfers:

DOLAR:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 86 1020 5011 0000 9302 0384 4362

EURO:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 81 1020 5011 0000 9502 0384 4354

PL:  BIC SWIFT  BPKOPLPW 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.