Do pobrania: Nowe scenariusze lekcji dotyczące migracji

25/11/2019

Scenariusze zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz projektów uczniowskich, jakie prezentujemy, powstały w ramach projektu „Wielokulturowa Grupa 2.0” współfinansowanego z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej w 2019 r.

Materiały te są efektem współpracy Eksperckiej Grupy Roboczej, która pracowała nad stworzeniem koncepcji scenariuszy oraz merytorycznym ich przygotowaniem.

W ramach projektu powstały materiały edukacyjne – scenariusze lekcji z przedmiotów: język polski, wiedza o społeczeństwie, godzina do dyspozycji wychowawcy, doradztwo zawodowe, biologia, geografia, technika. Scenariusze zajęć pozalekcyjnych, świetlicowych oraz bibliotecznych oraz scenariusze projektów uczniowskich nakierowanych na integrację społeczności szkolnej. Dokładny zakres tematyczny scenariuszy został określony przez członków i członkinie Eksperckiej Grupy Roboczej. Wszystkie scenariusze lekcji odnoszą się do nowej podstawy programowej (ogólnych celów kształcenia) I, II lub III etapu edukacyjnego. Zachęcamy do pobierania bezpłatnych materiałów.

Materiały edukacyjne udostępniamy na licencji CC: Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Polska https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

Scenariusze lekcji do pobrania:

 Projekty uczniowskie do pobrania:

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.