Eksperci

Zespół Fundacji Emic stanowią ekspertki i eksperci łączący doświadczenie z pracy w organizacjach pozarządowych i biznesie. Duża część naszego zespołu pracowała w największych organizacjach pomocowych w Polsce, między innymi w Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

W naszej codziennej pracy utrzymujemy wysokie standardy wiedząc, że nasza praca może mieć wpływ na życie tych, których wspieramy. Jesteśmy niezależni i w pełni transparentni. Poznaj członkinie i członków zespołu naszej fundacji:

Przemysław Wyciechowski

Specjalista ds. rynku pracy i współpracy z firmami. Kompleksowo współpracuje z pracodawcami w celu tworzenia standardów zatrudniania cudzoziemców i zarządzania międzykulturowością w firmach oraz platformy komunikacji pomiędzy pracodawcami a pracownikami.  Z wykształcenia historyk, z zamiłowania rolnik i członek związku plantatorów buraka cukrowego. Pomysłodawca i dyrektor festiwalu muzycznego "Transgresje".

Radosław Wyciechowski

Specjalista ds. administracyjnych oraz specjalista ds.pośrednictwa pracy dodatkowo instruktor nauki jazdy kat. B. Lubi dużo pracować, a gdy ma czas majsterkuje, podróżuje, jest fanem sportu aktywnie i przed tv. Całodobowo najlepszy tata na świecie dla swojej córeczki.

Sylwia Żulewska

Zajmuje się organizacją działań integracyjnych i adaptacyjnych skierowanych do osób cudzoziemskich oraz społeczeństwa polskiego. Lubi wyzwania, dlatego z przyjemnością angażuje się we wszelkie inne tematy z życia fundacji (działania edukacyjne, szkoleniowe, zmierzające do rozwoju fundacji). W wolnym czasie słucha muzyki, czyta książki i ogląda filmy.

Michał Antonowicz

Konsultant-doradca w punkcie informacyjnym. Wspiera cudzoziemców w codziennych trudnościach związanych z życiem w Polsce. Jest doktorem etnologi uwielbiającym długie wędrówki górskie.

Sylwia Antonowicz

Specjalistka ds. współpracy ze szkołami. W Fundacji Emic prowadzi całoroczny program edukacyjny „Przyjazna szkoła” dla szkół, w których uczy się przynajmniej jedno dziecko cudzoziemskie. W ramach programu wspiera uczniowskie grupy projektowe oraz kadrę pedagogiczną w tworzeniu i realizacji integracyjnych działań w szkołach, po to by wszyscy czuli się w niej dobrze. Lubi być blisko natury, z której czerpie najwięcej energii, dlatego widoki z wysokich szczytów górskich uważa za najpiękniejsze. Wierzy w edukację opartą na dialogu.

Lidia Chylewska-Barakat

Psycholożka. dr psychologii, psychoterapeuta i trener, specjalizuje się w leczeniu traumy i zaburzeń psychicznych, także w kontekście międzykulturowym. Pomaga rozwiązywać różnorodne problemy związane ze zmianą miejsca zamieszkania, przeżyciem szoku kulturowego, problemów rodzin dysfunkcyjnych, problemów związanych z poczuciem własnej wartości, braku poczucia więzi ze społeczeństwem przyjmującym czy poczucia odrzucenia. W życiu prywatnym fanka swoich 4 córek i 2 wnuczek, uwielbia Yogę, bieganie i pływanie oraz doświadczanie wpływu muzyki na mózg, przez 10 lat mieszkała w Syrii.

Bassam Aouil

Psycholog i seksuolog, psychoterapeuta, trener i superwizor. Specjalizuje się w terapii zaburzeń psychicznych i psychoseksualnych, także w kontekście rodzinnym i wielokulturowym. Udziela pomoc w rozwiązywaniu różnorodne problemy związane ze stanem lękowym, depresją oraz z chorobą i niepełnosprawnością. Pochodzi z Syrii – mieszka w Polsce prawie 25 lat. Lubi podróżować i gotować, uwielbia również kino i sztukę oraz czytanie.

Joanna Gus

Specjalistka ds. Integracji i koordynatorka projektu.

Łukasz Lewandowski

Prawnik udzielający porad prawnych migrantom. Specjalizuję się w zagadnieniach prawnych dotyczących cudzoziemców, zarówno będących w toku procedur legalizacyjnych, jak i tych posiadających prawo do pobytu na terytorium RP. Zainteresowania: rower, koszykówka, organizacja czasu wolnego własnym dzieciom. 

Agnieszka Łuczywek-Warszewska

W fundacji Emic zajmuje się wolontariatem i promocją. Jej misją jest to, aby o działaniach fundacji usłyszało jak najwięcej osób i każdy potrzebujący wsparcia cudzoziemiec wiedział, gdzie znaleźć wsparcie. Prowadzi zespół wolontariuszy. Po pracy lubi spędzać czas z dzieckiem na placu zabaw, relaksować się na łonie natury i jeździć na rowerowe wycieczki.

 

Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska

Lektorka języka polskiego dla obcokrajowców w fundacji Emic, uczy języka na wszystkich poziomach zaawansowania. Z przyjemnością pomaga zrozumieć i pokochać polszczyznę. Jest doktorem literaturoznawstwa, kocha czytać, ale najwięcej czasu zabierają jej dwa psy ze schroniska oraz pasje – moda i poznawanie nowych ludzi i kultur podczas podróży.

Monika Goszczyńska

Lektorka języka polskiego dla obcokrajowców na wszystkich poziomach zaawansowania w Fundacji Emic.  Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Od dziesięciu lat uczy języka polskiego jako obcego obcokrajowców m. in. z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Łotwy, Gruzji, Armenii, Chin, Japonii, Tajlandii, Meksyku, Brazylii, Dominikany, Włoch, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Maroka, Syrii, Tunezji. Miłośniczka jazdy na hulajnodze oraz górskich wędrówek

Maria Niemyjska

Zajmuje się obsługą księgową i kadrową Fundacji Emic, współpracuje z koordynatorami przy rozliczaniu projektów, prowadzi koordynację finansową Fundacji. Wierzy w sens kształcenia się przez całe życie, lubi sport, podróże i wegańskie smakołyki.

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.