Eksperci

Zespół Fundacji Emic stanowią ekspertki i eksperci łączący doświadczenie z pracy w organizacjach pozarządowych i biznesie. Duża część naszego zespołu pracowała w największych organizacjach pomocowych w Polsce, między innymi w Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

W naszej codziennej pracy utrzymujemy wysokie standardy wiedząc, że nasza praca może mieć wpływ na życie tych, których wspieramy. Jesteśmy niezależni i w pełni transparentni. Poznaj członkinie i członków zespołu naszej fundacji:

Michał Antonowicz

Konsultant-doradca w punkcie informacyjnym. Wspiera cudzoziemców w codziennych trudnościach związanych z życiem w Polsce. Uwielbia długie wędrówki górskie.

Sylwia Antonowicz

Specjalistka ds. współpracy ze szkołami. W Fundacji Emic prowadzi całoroczny program edukacyjny „Przyjazna szkoła” dla szkół, w których uczy się przynajmniej jedno dziecko cudzoziemskie. W ramach programu wspiera uczniowskie grupy projektowe oraz kadrę pedagogiczną w tworzeniu i realizacji integracyjnych działań w szkołach, po to by wszyscy czuli się w niej dobrze. Lubi być blisko natury, z której czerpie najwięcej energii, dlatego widoki z wysokich szczytów górskich uważa za najpiękniejsze. Wierzy w edukację opartą na dialogu.

Lidia Chylewska-Barakat

Psycholożka.

Monika Goszczyńska

Lektorka języka polskiego.

Joanna Gus

Specjalistka ds. Integracji i koordynatorka projektu.

Łukasz Lewandowski

Prawnik udzielający porad prawnych migrantom.

Agnieszka Łuczywek-Warszewska

W fundacji Emic zajmuje się wolontariatem i promocją. Jej misją jest to, aby o działaniach fundacji usłyszało jak najwięcej osób i każdy potrzebujący wsparcia cudzoziemiec wiedział, gdzie znaleźć wsparcie. Prowadzi zespół wolontariuszy. Po pracy lubi spędzać czas z dzieckiem na placu zabaw, relaksować się na łonie natury i jeździć na rowerowe wycieczki.

Maria Niemyjska

Zajmuje się obsługą księgową i kadrową Fundacji Emic, współpracuje z koordynatorami przy rozliczaniu projektów, prowadzi koordynację finansową Fundacji. Wierzy w sens kształcenia się przez całe życie, lubi sport, podróże i wegańskie smakołyki.

Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska

Lektorka języka polskiego dla obcokrajowców w fundacji, uczy języka na wszystkich poziomach zaawansowania. Z przyjemnością pomaga zrozumieć i pokochać polszczyznę. Jest doktorem literaturoznawstwa, kocha czytać, ale najwięcej czasu zabierają jej dwa psy ze schroniska oraz pasje – moda i poznawanie nowych ludzi i kultur podczas podróży.

Przemysław Wyciechowski

Specjalista ds. rynku pracy i współpracy z firmami.

Radosław Wyciechowski

Specjalista ds. administracyjnych.

Sylwia Żulewska

Zajmuje się organizacją działań integracyjnych i adaptacyjnych skierowanych do osób cudzoziemskich oraz społeczeństwa polskiego. Lubi wyzwania, dlatego z przyjemnością angażuje się we wszelkie inne tematy z życia fundacji (działania edukacyjne, szkoleniowe, zmierzające do rozwoju fundacji). W wolnym czasie słucha muzyki, czyta książki i ogląda filmy.

Przekaż darowiznę #GOŚĆWDOM

Wierzymy w polską gościnność i dlatego zapraszamy cię do udziału w zbiórce pod hasłem: #GOŚĆWDOM

Zbieramy pieniądze na bezpieczny dom dla uchodźczej rodziny z dziećmi, a konkretnie: wyposażenie dwupokojowego mieszkania w Bydgoszczy i opłacenie przez pół roku jego wynajmu.
Potrzebujemy zebrać jak najszybciej 19 500 złotych. Prosimy o darowiznę.

Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:
Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972
tytuł przelewu: darowizna GOŚĆ W DOM

Przekaż darowiznę #GOŚĆWDOM

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce.

Przekaż darowiznę #GOŚĆWDOM

2000 zł

Honorowy Gospodarz rodziny - pokrycie kosztu wynajmu i opłat mieszkania na miesiąc.

Przekaż darowiznę #GOŚĆWDOM

50 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, by mogła poczuć domową atmosferę.

Przekaż darowiznę #GOŚĆWDOM

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.