Fundacja Emic na Patronite

06/04/2020

Od kilku dni jesteśmy aktywni na portalu Patronite. W tym artykule dowiesz się, dlaczego tam się znaleźliśmy, co to jest za portal i jak można nas za jego pośrednictwem wesprzeć na https://patronite.pl/emic

Co to jest Patronite?

Patronite łączy Autorów z osobami, które chcą wesprzeć ich pasję nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Patroni wpłacają regularne, comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na potrzeby swojej działalności. Autorzy zyskują możliwość rozwoju, a Patroni – dostęp do wyjątkowych nagród, a także bezcenną świadomość realnego wspierania pasji innych!

Więcej o idei portalu znajdziesz tutaj: https://patronite.pl/jak_to_dziala

Portal pobiera 6,5 % prowizji od Waszych wpłat (to naturalne, portal musi się z czegoś utrzymywać).

Co nas skłoniło do dołączenia do grona autorów na Patronite?

W Toruniu na ul. Klonowica tworzymy nowe miejsce spotkań – Klub Sąsiedzki. To będzie wyjątkowa przestrzeń, w której dzieci i osoby dorosłe będą mogły realizować swoje pasje, angażować się w pomoc na rzecz innych, wspólnie spędzić czas, korzystać z warsztatów i kursów rozwijających umiejętności oraz z bezpłatnej pomocy w nauce.

W ofercie klubów sąsiedzkich zorganizujemy zajęcia dla dzieci, rodziców i seniorów. W ich murach odbywać się będą wydarzenia integracyjne i kulturalne, prowadzona będzie również pomoc prawna oraz utworzona zostanie świetlica dla dzieci i młodzieży. W klubach sąsiedzkich działać będą lokalni animatorzy oraz wspierający ich wolontariusze.Klub (a w zasadzie kluby, ponieważ kolejny otworzymy w Bydgoszczy) realizujemy w ramach dofinansowania projektu pn. Masz Prawo Wiedzieć! Plus z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Dofinansowanie nie wystarcza na zapewnienie wszystkich potrzeb związanych z otwarciem i utrzymaniem klubów.

Dlaczego potrzebujemy Twojego patronatu?

Twoje cykliczne wsparcie umożliwi nam utrzymanie projektu z wkładem własnym utrzymanym na odpowiednim poziomie (15% kosztów), a co najważniejsze na rozwój naszej oferty. Kluby to również miejsce, w których Ty sam będziesz mógł się zaangażować jako animator, wolontariusz, trener, kucharz…i cokolwiek jeszcze możemy wspólnie wymyślić.

Jak pomogą nam Wasze wpłaty?

Miesięcznie potrzebujemy wpłat rzędu 1800 zł (jeśli będą one wyższe również przeznaczymy je na funkcjonowanie naszego klubu). Wasze wpłaty zostaną przeznaczone na:

Wyposażenie klub i materiały warsztatowe

Póki co, nasz klub jest w stanie surowym, chcemy wypełnić go kanapą, na której zostanie wypita nie jedna kawa. Potrzebujemy też super piekarnika, dzięki któremu będziemy mogli wspólnie urządzać posiłki. Fajne wyposażenie klubu i stała możliwość zakupu materiałów warsztatowych zapewni komfort korzystania z miejsca dla nasz wszystkich!

Koszt wynajmu pomieszczeń i opłaty

Nasz klub będzie się mieścił na ul. Klonowica. Oprócz klubu, mamy tam też kilka pomieszczeń, w których pracują inne osoby z fundacji. Aby opłacić wynajem pomieszczeń na realizację klubu potrzebujemy 600 zł miesięcznie. Reszta pomieszczeń jest opłacana ze środków projektowych.

Wynagrodzenie animatorów i nauczycieli

Wynagrodzenia osób, które tworzą klub są naszym kosztem stałym co miesiąc. Nie martwcie się, są one wyższe niż zakłada nasz miesięczny cel. Praca ludzi to bardzo ważny element funkcjonowania klubu, dlatego będzie nam bardzo miło, jak dorzucisz się do wypłaty animatorów i nauczycieli.

Jak zostać Patronem?

Załóż konto na Patronite.pl (możesz zrobić to w tradycyjny sposób przez rejestrację adresu mailowego lub w szybki sposób przez konto na Facebooku lub na Gmailu). Po zalogowaniu wejdź na nasz profil i wybierz rodzaj wsparcia: https://patronite.pl/emic - znajdziesz je w prawej części strony. Można ustawić wsparcie od 5 zł – 100 zł miesięcznie. My zachęcamy do jak największych wpłat, jednak doceniamy każde najmniejsze wsparcie <3

Portal od razu pobiera całość zadeklarowanej kwoty, tzn. Jeśli zostaniesz patronem na okres 6 miesięcy na kwotę 100 zł, portal automatycznie pobierze 600 zł, jeśli zadeklarujesz wsparcie 10 zł miesięcznie na cały rok – portal automatycznie pobierze 120 zł.

A teraz:

  1. Zarejestruj się na https://patronite.pl/
  2. Znajdź nasz profil: https://patronite.pl/emic i zadeklaruj stałą wpłatę
  3. Udostępnij nasz profil na swoim Facebooku i podziel się z bliskimi info, dlaczego warto to zrobić

Wspiera nas już 29 osób! Dziękujemy!

Bardzo dziękujemy każdemu z Was:

Lukaszowi Bart, Ninie Rapo, Ekaterinie Lemonjava, Anastasii Pugachova, Dominice Dubownik, Jakub Broniszewskiemu, Przemkowi Wyciechowskiemu, Łukaszowi Lewandowskiemu, Pawłowi Gaweł, Marcinowi Ziajkowskiemu, Lidii Barakat, Natalii Przytarskiej, Rafałowi Baczyńskiemu-Sielaczek, Natalii Konwerskiej, Annie Kamińskiej, Joannie Nowak, Radosławowi Wyciechowskiemu, Tomaszowi Gus, Lechowi Nienartowiczowi, Wiesławowi Piekarskiemu, Marii Niemyjskiej, Renacie Lesner-Szwarc, Bartoszowi Rief, Dorocie Kaczorowskiej, Magdzie Hamerze, Agnieszce Łuczywek-Warszewskiej, Krystianowi Kosmatce, Karolinie Kochlewskiej, Sylwii Antonowicz, Michałowi Tragarzowi, Sylwii Żulewskiej, Krystynie Gus, Joannie Gus, Cezaremu Żulewskiemu

 

kubul

Przekaż darowiznę

Drodzy Przyjaciele i Przyjaciółki Fundacji Emic,  

naszą misją  jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy konkretnego człowieka i jego potrzeby, zarówno osobę do której kierujemy swoją ofertę, jak i osobę tego wsparcia udzielającą. Możesz przekazać darowiznę klikając w wybraną kwotę poniżej lub robiąc tradycyjny przelew na konto:

Nazwa odbiorcy: FUNDACJA EMIC
N
umer konta: 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foreign transfers:

DOLAR:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 86 1020 5011 0000 9302 0384 4362

EURO:  BIC SWIFT BPKOPLPW IBAN PL 81 1020 5011 0000 9502 0384 4354

PL:  BIC SWIFT  BPKOPLPW 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972

Przekaż darowiznę

20 zł

Cegiełka do domu, który zapewni rodzinie z dziećmi bezpieczny start w Polsce

Przekaż darowiznę

50 zł

Godzina korepetycji dla dzieci i młodzieży

Przekaż darowiznę

200 zł

Zakup kompletu naczyń lub pościeli dla rodziny, aby mogła poczuć domową atmosferę

Przekaż darowiznę

Samodzielnie wpisuję kwotę, którą chcę przekazać w ramach polskiej gościnności.